Kodėl apšąla plastikiniai langai? 4 pagrindinės priežastys

Kodėl apšąla plastikiniai langai?

Kodėl apšąla plastikiniai langai?


Šaltu oru, kai temperatūra lauke smarkiai krenta, daugelis žmonių pastebi, kad jų plastikiniai langai pradeda apšalti. Nors šiuolaikiniai plastikiniai langai yra projektuoti taip, kad maksimaliai izoliuotų šaltį ir užkirstų kelią šilumos nuostoliams, šis reiškinys vis tiek pasitaiko. Tai kelia ne tik susirūpinimą dėl šilumos izoliacijos, bet ir sukelia daug klausimų: kodėl tai atsitinka? Ar tai rodo langų defektą? Ar galima tai išvengti? Šiame straipsnyje bandysime atsakyti į šiuos klausimus ir paaiškinti, kodėl kartais net ir naujausi plastikiniai langai gali apšalti.

Kodėl apšąla plastikiniai langai?

Kodėl apšąla plastikiniai langai?

Kodėl apšąla plastikiniai langai?

Plastikiniai langai yra žymiai populiaresni nei kada nors anksčiau dėl jų šilumos izoliacinės savybės, prieinamumo ir ilgaamžiškumo. Tačiau net ir su šiais moderniais langais kartais gali kilti problema – šaltuoju metų laiku jie gali apšalti. Bet kodėl tai atsitinka?

Oro srautas tarp stiklo paketų:

Dauguma plastikinių langų yra dvigubi arba trigubi stiklo paketai. Tarp šių stiklų yra oro tarpas, kuris veikia kaip šilumos izoliatorius. Jei šis oro tarpas pažeistas arba jei tarpiklis tarp stiklų nesandariai uždarytas, šaltas oras gali patekti tarp stiklo sluoksnių ir sukelti kondensaciją, kuri, kai temperatūra nukrinta žemiau nulio, gali užšalti.

Netinkama ventiliacija: Plastikiniai langai, kurie yra puikiai sandarūs, gali sukurti situaciją, kurioje viduje esantis šiltas oras susiduria su šaltu išoriniu stiklu, sukelia kondensaciją. Ypač jei patalpoje yra pernelyg didelė drėgmė dėl netinkamos ventiliacijos, ši kondensacija gali tapti dar ryškesnė. Kai temperatūra nukrinta, kondensacija ant stiklo paviršiaus pradeda šalti.

Silpna stiklo kokybė: Nors dauguma modernių plastikinių langų yra gaminami su aukštos kokybės stiklu, yra atvejų, kai silpnesnės kokybės stiklas gali būti naudojamas. Toks stiklas gali neturėti reikiamos šilumos izoliacijos savybių, todėl lengviau apšąla.

Netinkama langų montavimo technika: Jeigu langai nebuvo teisingai sumontuoti, gali atsirasti spragų ar netinkamai uždarytų sandarių, kurios leidžia šaltam orui patekti į vidų. Dėl šio šalto oro srauto ant langų gali susidaryti šerkšnas.

Seni langai: Laikui bėgant, langų sandarumo savybės gali prastėti. Senesni langai gali tapti ne tokie sandarūs arba gali būti pažeidžiami dėl įvairių priežasčių, pvz., dėl UV spinduliavimo ar dėl fizinio susidėvėjimo. Tai gali leisti šaltam orui lengviau patekti į patalpą ir sukelti apšalimo reiškinį.

Kodėl apšąla plastikiniai langai?

Kodėl apšąla plastikiniai langai?

Prastai izoliuotos langų rėmeliai

Net jei stiklo paketas yra kokybiškas, prastai izoliuoti langų rėmeliai gali būti priežastis, kodėl langai apšąla. Plastikiniai rėmeliai, laikui bėgant, gali deformuotis, dėl ko tarp jų ir sienos atsiranda tarpai, pro kuriuos prasiskverbia šaltas oras.

Šilumos tilteliai: Šilumos tilteliai yra tam tikros rėmelio dalys, kurios veda šilumą iš vidinės langų pusės į išorinę pusę. Jei rėmelis yra netinkamai sukonstruotas, šie tilteliai gali būti pernelyg dideli, dėl ko šilumos nuostoliai tampa didesni. Tokiose vietose gali susikaupti drėgmė ir vėliau apšąlti.

Medžiagų kokybė: Kai kurie pigesni plastikiniai rėmeliai gaminami iš pernelyg plonų plastiko sluoksnių arba naudojant pigesnes užpildų medžiagas. Tai gali sumažinti jų izoliacinę galimybę, dėl ko šilumos nuostoliai tampa didesni.

Langų tarpikliai: Tarpikliai yra medžiagos, kurios naudojamos tarp dviejų stiklo sluoksnių dvigubuose ar trigubuose stikluose. Jei šie tarpikliai praranda savo savybes arba nesandariai pritvirtinti, gali atsirasti šaltų vietų, kuriose susikaupia drėgmė.

Aukšta drėgmė namuose

Jei namuose yra per didelė drėgmė, ant langų gali susidaryti kondensatas. Šaltuoju metų laiku šis kondensatas gali užšalti, ypač jei langai nėra gerai izoliuoti. Dėl to svarbu palaikyti optimalią drėgmės lygį namuose, ypač žiemą.

Ventiliacijos stoka: Dažnai, ypač naujai pastatytuose ar renovuotuose namuose, gerai sandariai uždarytos erdvės gali trukdyti tinkamam oro srautui. Jei patalpoje nėra pakankamai šviežo oro pritekėjimo, drėgmė gali susikaupimas ir nesitrina, dėl ko ant langų susidaro kondensatas.

Daugiau žmonių ar gyvūnų: Kiekvienas žmogus ar gyvūnas patalpoje išskiria drėgmę kvėpuodamas ir per odą. Jei namuose gyvena daug žmonių ar gyvūnų, drėgmės kiekis gali padidėti.

Džiovinimo drabužiai viduje: Drabužių džiovinimas viduje, ypač ant radiatoriaus ar kitos šildymo sistemos, gali labai padidinti drėgmės lygį patalpoje.

Vandens nutekėjimai ar infiltacija: Neteisingai izoliuotos ar sandarios stogų, grindų ar sienų konstrukcijos gali leisti drėgmei patekti į patalpas. Taip pat problemos, susijusios su vamzdynais ar kitais vandens šaltiniais, gali prisidėti prie drėgmės susidarymo.

Šildymo sistemos: Kai kurios šildymo sistemos, ypač centrinis šildymas, gali padidinti drėgmės lygį patalpoje.

Norint sumažinti drėgmės kiekį namuose, galima imtis keleto veiksmų:

  1. Ventiliacija: Įsitikinkite, kad patalpos yra gerai vėdinamos. Tai gali apimti reguliarų langų atidarymą ar vėdinimo sistemų įrengimą.
  2. Džiovinimo drabužių lauke: Jei įmanoma, džiovinkite drabužius lauke arba specialiose džiovyklose, o ne namuose.
  3. Drėkintuvai: Šie prietaisai gali padėti reguliuoti drėgmės lygį namuose, ypač jei jis per didelis.
  4. Tikrinti namą dėl nutekėjimų: Periodiškai patikrinkite namą dėl galimų vandens nutekėjimų, kurie gali padidinti drėgmės lygį.
Kodėl apšąla plastikiniai langai?

Kodėl apšąla plastikiniai langai?

Neveikiančios ventiliacijos angos

Daugumoje modernių plastikinių langų yra ventiliacijos angos, kurios leidžia orui cirkuliuoti tarp stiklo paketų ir sumažinti kondensato susidarymą. Jei šios angos yra užsikimšusios ar neveikia tinkamai, tai gali sukelti kondensaciją ir šaltą.

Neveikiančios ventiliacijos angos gali sukelti daugelį problemų, kurios ilgainiui tampa pastebimos namų savininkams. Štai keletas pagrindinių priežasčių, kodėl veikiančios ventiliacijos angos yra svarbios plastikiniams langams, ir kokie yra jų neveikimo padariniai:

Kodėl ventiliacijos angos yra svarbios?

  1. Kondensacijos mažinimas: Veikiančios ventiliacijos angos padeda sumažinti kondensato kiekį, kuris gali susidaryti tarp dvigubo ar trigubo stiklo paketo.
  2. Šilumos ir šalto oro cirkuliacija: Oro cirkuliacija tarp stiklo sluoksnių padeda išlaikyti optimalią temperatūrą ir sumažina šilumos nuostolius, taip pat padeda išvengti per didelio šilumos kiekio kaupimosi tarp stiklų.
  3. Prevencija nuo pelėsio ir grybelio: Sausinga aplinka yra ideali pelėsiui ir grybeliui augti. Tinkamai veikiančios ventiliacijos angos padeda sumažinti drėgmę, o tai sumažina pelėsio ir grybelio atsiradimo tikimybę.

Padariniai dėl neveikiančių ventiliacijos angų:

  1. Padidėjusi kondensacija: Neveikiantys ventiliai gali sukelti kondensato susidarymą tarp stiklo paketų, kuris gali užšalti žemoje temperatūroje.
  2. Pelėsio ir grybelio atsiradimas: Neveikiančios ventiliacijos angos gali sukurti idealias sąlygas pelėsiui ir grybeliui augti tarp stiklo paketų.
  3. Galimas stiklo paketo pažeidimas: Per didelis drėgmės kiekis gali sukelti stiklo paketo pažeidimus, pvz., tarpiklių deformaciją ar net stiklo įtrūkimus.

Comments are disabled.